proszek do prania dywanow

Skuteczne pozbycie się uporczywych plam, przywrócenie świeżego zapachu i pięknego wyglądu. To wszystko jest możliwe dzięki skorzystaniu z profesjonalnych usług prania dywanów. Takie firmy niejednokrotnie oferują także odbiór dywanu od klienta lub czyszczenie w domu. Jednak czy warto? Czy może lepiej kupić proszek do prania dywanów i zrobić to samemu?

Proszek do prania dywanów może okazać się niewystarczający

Samodzielne pranie dywanów jest czynnością zarówno czasochłonną, jak i pracochłonną. A przy tym wszystkim i tak nie daje to pewności, że konkretny proszek do prania dywanów, czy zastosowana technika, usunie z powierzchni dywanu wszelakie plamy i zabrudzenia. W takich przypadkach o wiele lepiej jest postawić na profesjonalne usługi prania dywanów.

Zalety skorzystania z firmy piorącej dywany

Firmy specjalizujące się praniem dywanów cechują się:

  • Gwarancją czystości każdego dywanu – niezależnie od rodzaju dywanu, długości włosa czy jego wielkości – firma, która oferuje profesjonalne usługi czyszczenia dywanów, z powodzeniem zajmie się każdym z nich. Z powodzeniem więc można zlecić zarówno pranie dywanów z poliamidu czy poliestru, jak i z naturalnej bawełny. Gwarancja pełnego odnowienie i odświeżenia koloru dywanu jest zapewniona.
  • Praniem dywanów od A do Z – profesjonalne pranie dywanów jest możliwe dzięki spełnieniu kilku etapów. Początkowym jest wstępna ocena rodzaju materiału, struktury oraz istniejących plam i zabrudzeń na dywanie. Kolejno na zabrudzony dywan trafia odpowiedni rodzaj środków chemicznych, które zostaną właściwie rozmieszczone na zabrudzonej powierzchni. Poprzez zastosowanie profesjonalnych szorowarek możliwe jest zmiękczenie istniejącego brudu. Kolejno przychodzi czas na pranie dywanu przy pomocy skutecznej ekstrakcji. Na tym etapie niezbędne jest także skorzystanie z rewelacyjnego działania odplamiaczy, które poradzą sobie z trudnymi plamami takimi jak krew, mocz czy olej. Proces prani dywanu kończy jego wypłukanie i osuszenie. Przy skorzystaniu z fachowej pomocy, tak przygotowany dywan jest niemal gotowy do użytkowania. Niekonieczne taje się długotrwałe oczekiwanie na jego pełne wysuszenie.
  • Gwarancją efektu czystości – świeżość, czystość i piękny zapach – to najważniejsze wyznaczniki najwyższej jakości usług profesjonalnego prania dywanów. Skuteczne pozbycie się nawet najbardziej uciążliwych plam, przy jednoczesnym zapewnieniu gwarancji atrakcyjnego wyglądu i koloru, to właśnie jakość, którą zapewniają profesjonaliści.