producent dzianin łódź

Torebka, bluzka, czy nawet najprostsze zasłony do domu uszyte własnoręcznie to marzenie wielu. Kilka podstawowych informacji, kilka ćwiczeń na start, kilka popełnionych błędów i możesz zaczynać. Wbrew pozorom, to bardziej kwestia wprawy, niż talentu. Jak nauczyć się szyć?

Przygotuj sprzęt i… Materiał do zniszczenia

Na początek przygody z szyciem potrzebujesz maszyny, kartki papieru, skrawki tkanin (nie kupuj – ćwicz na starych zasłonach, prześcieradłach, czy ściekach). To tego przyda się dobre nastawienie, trochę samozaparcia i cierpliwości. Zaczynając znajomość z maszyna nie raz coś wyjdzie krzywo, coś się poplącze, przesunie, albo zatnie. Nie zrażaj się, bo to zupełnie normalne. Jak we wszystkim, tak i w szyciu potrzeba wprawy. Na początek weź kartkę papieru i bez na wleczonej nitki, spróbuj poprowadzić ją tak, by linie były proste. Potem możesz np. wyszyć wzór z wydrukowanej kolorowanki. Na kawałku materiału przetestuj kilka rodzajów ściegu. Zobacz, jak się zachowują. Niektóre ściegi będą się nadawały do dzianin, inne lepiej sprawdza się w tkaninach, albo że względu na swoją elastyczność, będą idealne do ściągaczy. Następnie spróbuj zszywać różne kawałki materiałów. Możesz spróbować zrobić coś na kształt woreczka lub poszewki na poduszkę. Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz.

Poznaj różne rodzaje tkanin

Zaczynając przygodę z szyciem, pierwsze projekty warto wykonywać z użyciem prostych tkanin, które utrzymują swój kształt i wymiary. Sprawdzi się tu jeans, len, bawełna. Brzegi takich materiałów najczęściej nie zawijają się do środka, a cały fragment nie uciąga się za bardzo, dzięki czemu wszystko powinno utrzymać właściwy fason. Udaj się do hurtowni krawieckiej lub bezpośrednio do producenta materiałów w swoim mieście. Takie miejsce znajdziesz wpisując w wyszukiwarce producent dzianin Łódź, lub inne interesujące Cię miasto. Na miejscu będziesz mieć możliwość bezpośredniego porównania kilku rodzajów dzianin i tkanin. Dzięki temu zobaczysz czym się różnią, jak się zachowują, układają, itp, a do tego będzie można zapytać o radę osobę, która na tym temacie zjadła zęby.

Wybierz pierwszy projekt

Kiedy mamy za sobą czas szycia woreczków, kominów, prostych czapek, to znak, że można przejść o poziom wyżej. Ubrania szyję się na podstawie wykroju, ale te trzeba nauczyć się czytać. Na początek wybierz coś prostego. Zasada jest taka, że im mniej elementów, tym prostsza konstrukcja.