Każdy z nas choć raz zmagał się z zatkanymi zatokami. Przyprawiają one o ból głowy, i to dosłownie. Dolegliwość odczuwana jest głównie, gdy się schylamy. Poza tym zatkane zatoki wiążą się z katarem, wydzieliną z nosa, towarzyszą wielu infekcjom. Tej przypadłości nie wolno lekceważyć!

Nie tylko przez przeziębienie

Nie zawsze zatkane zatoki oznaczają, że w organizmie rozwija się choroba. Najczęściej ta przypadłość dotyka nas, gdy mamy za sobą zwykłe przeziębienie. Jeśli nic z tym nie zrobimy, najpewniej obrzęk tkanki wyściełającej zatoki, doprowadzi do rozprzestrzenienia się zakażenia. W zdrowych zatokach znajduje się powietrze. Gdy zostaną one zatkane, w pustych przestrzeniach zgromadzi się śluz – doskonała pożywka dla drobnoustrojów. Ból i ucisk, czyli najbardziej charakterystyczne objawy, odczuwane są ze względu na zablokowanie kanałów zatokowych, które nie pozwalają nagromadzonej wydzielinie wydostać się na zewnątrz.

Sposoby na zatkane zatoki

Istnieje kilka metod, by poradzić sobie z zatkanymi zatokami. Przede wszystkim trzeba zwalczyć chorobę pierwotną, ale to wciąż nie wszystko. W aptece można dostać specjalne preparaty udrażniające zatoki, przynoszące ulgę dolegliwościom i chroniące przed dalszym zakażeniem. Do wyboru są ponadto zestawy do płukania zatok. Ten sposób czyszczenia zatok może przeprowadzić lekarz. Jest to zabieg bezpieczny, skuteczny i bezbolesny, wykonywany nawet u dzieci. Samodzielnie również można oczyszczać zatoki, korzystając z zakupionych zestawów.

Kolejną metodą są inhalacje. Doskonałe głównie dla małych dzieci, które dobrze je znoszą. Poza tym to dobry sposób na oczyszczenie całych dróg oddechowych i dostarczenie tą drogą substancji, które wpłyną korzystnie na organizm. Wystarczy odpowiednio dobrać urządzenie do inhalacji. Do wyboru jest między innymi inhalator Microlife.

Jak działa inhalator Microlife?

Inhalator Microlife to urządzenie, z którego może korzystać cała rodzina. Stosując takie urządzenie możliwe jest skuteczne podawanie zaleconych leków. Dzięki inhalacjom łatwiej oczyszcza się zatoki, usuwa zalegającą wydzieliną, lecz również skuteczniej podaje się leki, szczególnie dzieciom.

Inhalator Microlife to tylko jedno z wielu urządzeń, które można nabyć. Najważniejsze jest, by dopasować produkt do własnych potrzeb, stosowanych leków, uwzględniając łatwość obsługi i ewentualne funkcje dodatkowe. Taka inwestycja przyniesie sporo korzyści, ponieważ inhalacje można wykonywać nawet profilaktycznie, chroniąc się przed przeziębieniami.