ręczniki

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo ważne jest suszenie prania. Nie chodzi tylko o to, żeby je po prostu wysuszyć, ale żeby to zrobić na tyle dobrze, żeby nie rozwijały się na nim żadne bakterie.

Dlaczego suszenie prania jest aż tak ważne?

Dla większości osób, wystawione na chwilę ubrania na balkon, jest wystarczające do tego, żeby pranie było wysuszone. Jednak fakt tego, że pranie było wystawione na słońce i wydaje się suche, często nie jest wystarczające. Choć nie musimy tego zauważać na co dzień, to jednak nawet lekko niedosuszone pranie, może mieć bardzo negatywny wpływ na naszą skórę. Jeśli np. ręczniki, których nie wysuszymy, skończą u nas w szafce, to mogą na nich rozwijać się bakterie, które w kontakcie ze skórą będą mogły ją uszkodzić. Nie inaczej jest z bluzami i podkoszulkami. Jeśli nasze ubrania nie będą dobrze wysuszone, to mogą na nich rozwijać się różne bakterie, przez które nasza skóra będzie np. czerwona i będzie swędzieć. Dlatego, jeśli nie chcemy mieć problemów z suszeniem ubrań, to powinniśmy się upewnić, że po pierwsze, miejsce, gdzie suszymy ubrania, jest odpowiednie, i że wilgotność na zewnątrz jest za duża. Poza tym nie zawsze warto, jest wykąpać ubrania na słońce. Materiał, który jest poddawany promieniowaniu słonecznemu, może wyblaknąć, co nie wpływa dobrze na wygląd ubrań. Starajmy także pamiętać o tym, niewysuszony materiał może się bardziej marszczyć, co nie najlepiej wygląda, gdy zakładamy ubranie.

Ręczniki – dlaczego muszą być dokładnie wysuszone?

Choć same ubrania nie powinny być pozostawione nawet lekko wilgotne, to jednak ważniejsze jest zadbanie o to, żeby ręczniki były całkowicie suche. W wypadku ręczników pozostawienie ich nawet odrobinę wilgotnych, może nieść nieprzyjemne konsekwencje. Kiedy wycieramy się ręcznikami, to pozostawimy na nich sporo brudu i bakterii. Dlatego pozostawienie ręczników wilgotnych, może pomóc pozostawionym bankierom się rozwijać. Nawet jeśli ręcznik będzie wyprany, to wciąż pozostaną na nim bakterie, które będą mogły być niebezpieczne dla naszej skóry. Pamiętajmy jednak, żeby podczas suszenia ręczników pamiętać o tym, żeby suszyć je w sposób naturalny i starać się nie wykorzystywać suszarek. Maszyny do suszenia są bardzo praktyczne, jednak niszczą one materiał, co przekłada się na szybsze zniszczenie ręcznika, albo na to, że poprzez zniszczenie materiału będzie on mniej komfortowy. Starajmy się także upewnić, że ręczniki są wcześniej odpowiednio wyprane.