Senior woman relaxing while beautician getting purifying clay mask on her face. Closeup hand of masseuse applying mud from jar container on face of mature lady in spa center. Anti aging facial treatment with brush.

W dzisiejszych czasach, gdy promowane są kanony mody, które odznaczają się perfekcją wyglądu w każdym detalu, każda kobieta stara się dbać o jak najlepszy wygląd cery, który jest dość istotny dla estetyki całej twarzy. Peeling cukrowy jest jedną ze skuteczniejszych metod w tej kwestii.

Współczesne kanony piękna nie pozwalają na zaniedbania w jakiejkolwiek kwestii związanej z wyglądem. Media i opinie publiczne kreują wizerunek ludzi, którzy pozbawieni są jakichkolwiek defektów urody. Trudno zobaczyć w gazetach lub telewizji osoby, z widocznymi zmarszczkami lub wypryskami na twarzy. Z tego względu nie może dziwić fakt, że większość kobiet znaczną część swojej codziennej higieny poświęca na zadbanie o twarz i jej okolice. Według specjalistów od wizażu jednoznacznie jest to słuszne podejście, gdyż to, jak wygląda cera, ma kluczowe znaczenie dla odbioru całej twarzy. Dermatolodzy i kosmetolodzy na przestrzeni lat wymyślili bardzo wiele rodzajów pielęgnacji cery twarzy, a także sposobów na zachowanie jej w dobrym stanie. Jednym z nich jest peeling cukrowy, który jest popularną alternatywą dla zaawansowanych medycznych zabiegów, które przeprowadza się na co dzień w gabinetach kosmetycznych. Peeling w tej formie jest bardzo dobrym domowym sposobem, który można wykonać, nie posiadając żadnych specjalistycznych środków, co jest jego największą zaletą.

Peeling cukrowy – jak się go wykonuje?

Wykonanie peelingu cukrowego jest bardzo proste. Wystarczy do tego zwykły cukier i odrobina wody. Ponadto będzie potrzebna szklanka i jakiś ręcznik. Sam zabieg sprowadza się do lekkiego nasączenia cukru wodą, a następnie delikatnego nałożenia niewielkiej ilości cukru na twarz. Następnie należy powoli rozcierać cukier tak, aby ścierać martwy naskórek, który będzie powoli schodził. Należy to powtórzyć na całej twarzy lub w innych miejscach ciała, jeśli wymagają one tego zabiegu. Wcześniej warto zrobić tak zwaną parówkę i lekko nawilżyć i rozgrzać skórę, celem otwarcia porów i wstępnego zmiękczenia naskórka. Po całym zabiegu można wprowadzić dodatkowe preparaty odżywiające skórę, takie jak kremy.

Jakie są zalety peelingu cukrowego?

Domowe zabiegi tego rodzaju mają wiele zalet. Peeling cukrowy pozwala przede wszystkim na usunięcie martwego naskórka i wprowadzenie do skóry kremów z substancjami odżywczymi. Nie jest to jednak konieczne, gdyż skóra sama z siebie zareaguje szybszą syntezą kolagenu, co sprawi, że już następnego dnia będzie o wiele bardziej zregenerowana i ładniejsza.