Jak wybrać catering dietetyczny?

Catering dietetyczny, określany również „dietą z dowozem pod drzwi” lub „dietą pudełkową”, staje się coraz częstszym wyborem wśród osób aktywnych fizycznie i nie tylko. Wszytko dlatego, że obecnie ludzie są bardziej świadomi tego, jak racjonalne żywienie wpływa na samopoczucie i stan zdrowia. Co więcej, firma cateringowa to w pewien sposób na rezygnację z samodzielnego przygotowywania posiłków od podstaw.

Firma cateringowa — czym się kierować podczas wyboru tej najlepszej?

Przed zdecydowaniem się na to, która firma cateringowa będzie dostarczać nam zdrowe i smaczne posiłki, koniecznie trzeba:

  • przejrzeć ofertę lokalną — najlepiej postawić na catering, który znajduje się w tym samym mieście. Jest to gwarancją tego, że posiłki będą przygotowywane na bieżąco. Korzystanie z usług firmy cateringowej, która dowozi posiłki na 2-3 dni nie jest najlepszym rozwiązaniem.
  • sprawdzić, czy posiłki komponuje dietetyk — jedynie osoba wykwalifikowana może zagwarantować skuteczność i wiarygodność konkretnej diety. Takie informacje powinny być upublicznione na stronie internetowej.
  • w przypadku alergii lub zmagania się z celiakią trzeba zweryfikować certyfikaty oraz upewnić się, że posiłki są przygotowywane z indywidualnym podejściem na podstawie zasady przeciwdziałające zanieczyszczeniu.
  • zachować dystans do niskiej ceny — niejednokrotnie niskie kwoty zestawu związane są to z niższą jakością produktów. A przecież żywienie to podstawa dobrego samopoczucia i zdrowia. Średni koszt dziennego zestawu to koszt 50-70 zł. Cena zależy przede wszystkim od wielkości miasta, jak i od czasu korzystania z usługi.
  • zweryfikować możliwość stałego kontaktu z firmą cateringową — najlepiej z dietetykiem, który będzie zbierał sugestie odnośnie satysfakcji z usługi.
  • zapoznać się z przykładowym menu — powinno ono być dostępne na stronie internetowej i na bieżąco aktualizowane. Najlepiej jest zamówić zestaw próbny lub skorzystać z oferty kilkudniowej, by sprawdzić, czy wygląd produktów jest atrakcyjny i czy smak wpada w gusta.

Na czym polega współpraca z dietetykiem w ramach cateringu dietetycznego?

Każdy, kto zdecydował się w ramach odchudzania na współpracę z firmą cateringową, powinien postawić na taką, która oferuje współpracę z dietetykiem. Oczywiście usługa ta powinna być wliczona w cenę. Taki specjalista najlepiej, aby był w stałym zdalnym lub osobistym kontakcie. Z początku powinien ocenić wyjściową masę ciała i jego skład, obliczyć indywidualne zapotrzebowanie energetyczne oraz profesjonalnie pomoc w doborze diety.