ręcznik plażowy

Przed nami kolejne szczególne wakacje. Poprzednie upłynęły nam pod znakiem lockdownu, a drugiej strony wolnością po zniesionych obostrzeniach. Sposób spędzenia tegorocznych również w dużej mierze zależeć będzie od Covid-19. Jakie kierunki wakacji wybiorą Polacy w 2021 roku?

Ma być ciepło, ale bez tłumów

Popularnością zaczynają się cieszyć miejsca nieco bardziej odludne i miejscowości w miniejszym stopniu nastawione na turystykę. Wybieramy miejsca, w których można pospacerować, ewentualnie rozłożyć ręcznik plażowy w ustronnym miejscu i chwilę odpocząć, albo zrobić piknik. Powoli wycofujemy się obleganych plaż, kurortów, miejscowości, w których życie turystyczne kwitnie od rana, do późnych godzin nocnych. Polacy w 2021 roku z pewnością wybiorą miejsca, których pogoda raczej nie spłata figla, ale też postawią na indywidualne formy spędzania wolnego czasu.

Im prościej podróżować tym lepiej

Obecnie wiele zależy od tego jakie warunki dla turystów przyjmie dany kraj. Żeby spełnić wszystkie wymogi trzeba na bieżąco śledzić informacje, by przypadkiem po przylocie nie spędzić w 2 tygodni w hotelu na kwarantannie. Większą popularnością będą się cieszyły kierunki, w których test na covid-19 nie będzie wymagany, lub będą znacznie mniejsze obostrzenia dla osób zaszczepionych. Tłumów na pewno nie mogą się spodziewać kraje z obowiązkową kwarantanną, ponieważ jej okres zwyczajnie pochłonie większość część czasu przeznaczonego na urlop.

Ręcznik plażowy, grill i namiot – tyle wystarczy

Od zeszłego roku ciągle rośnie popularność metod podróżowania uznawanych raczej za te alternatywne. Ceny działek na ROD, kamperów, czy przyczep kampingowych bardzo mocno poszły w górę. Jest specyficzna forma wypoczynku, która na pewno nie spodoba się wszystkim, ale prawda jest taka, że na ten moment jest to wybór bardzo bezpieczny. Nikt nam nie zamknie hotelu, ani nie zabroni opalać się na własnym trawniku. Przy zdrowym podejściu do odpoczynku i urlopy, najzwyklejszy ręcznik plażowy, grill i jakieś miejsce na nocleg w zupełności wystarczą i pozwolą złapać oddech.