ręcznik z kapturkiem

Dzieci obcują z wodą od dnia narodzin, przez co w naturalny sposób oswajają się z wodą podczas kąpieli. Na pewnym etapie rozwoju wielu rodziców decyduje się zapisać malucha na basen. Do pierwszych zajęć warto się przygotować tak, aby zwiększyć poczucie komfortu małego pływaka.

Nauka pływania – jak zacząć?

Naukę pływania z niemowlakiem najczęściej rozpoczynamy między 3 a 5 miesiącem życia — jest to czas, kiedy dzieci zaczynają już panować nad trzymaniem główki, a także stabilizuje się u ich termoregulacja ciała, ułatwia to pracę z dzieckiem i eliminuje uczucie dyskomfortu. Szacuje się, że do 6-8 miesiąca maluch utrzymuje odruch z życia płodowego, co sprawia, że nauka przychodzi mu z dużą łatwością – można powiedzieć, że wręcz naturalnie. Zajęcia w wodzie mają bardzo pozytywny wpływ na rozwój niemowlaków. Nie tylko stymulują rozwój ruchowy i wpływają na koordynację, ale też pomagają budować więź z rodzicem poprzez wspólne spędzanie czasu i zabawę.

Przed zajęciami warto pamiętać, aby zadbać o komfort dziecka i dać mu czas na adaptację do nowej sytuacji. Dla niego jest to nieznana dotąd sytuacja, która niesie za sobą nowe doznania i bodźce. Tu obok pozytywnego nastawienia rodzica, ważne mogą okazać się też sprawdzone akcesoria basenowe dla niemowlaka.

Ręcznik z kapturkiem – ważny element basenowej wyprawki

Basenowa wyprawka jest ważnym elementem nauki pływania niemowlaka. Warto zadbać o to, żeby zawierała wszystkie niezbędne akcesoria jak specjalnie przystosowaną do wody pieluszkę, kosmetyki dedykowane niemowlęcej skórze i ręcznik z kapturkiem, który zalicza się do najbardziej przydatnych dodatków basenowych dla niemowlaka.

Wybór odpowiedniego ręcznika kąpielowego dla dziecka jest niezwykle ważny z uwagi na delikatną skórę, z którą będzie miał on styczność. Ręcznik z kapturkiem dla niemowlaka, powinien być wyposażony w specjalny kapturek, który zabezpiecza główkę maluszka. Taka konstrukcja nie tylko chroni przed wyziębieniem, ale też pozwala zachować odpowiednią temperaturę.

Wybierając z dostępnych na rynku opcji przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na kwestie praktyczne. Najczęściej wybierane są ręczniki wykonane z:

  • włókna bambusowego, tzw. frotté bambusowego, jest to materiał dużo bardziej chłonny niż bawełna, dodatkowo odznacza się właściwościami termoregulacyjnymi oraz antyalergicznymi i antygrzybicznymi, co jest dość istotne w użytku po kontakcie z przy basenowymi powierzchniami;
  • frotté bawełnianej, której włókna wyróżniają się nie tylko gładkością, ale i dużą wytrzymałością co sprawdzi się przy częstym uczęszczaniu na lekcje pływania.

Niemniej ważnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest chłonność. Im wyższą higroskopijnością może się pochwalić producent, tym mniej czasu rodzic będzie musiał poświęcić na wycieranie, co pozwoli uniknąć podrażnień delikatnej, niemowlęcej skóry.

Jedną z istotniejszych kwestii przy wyborze akcesoriów dla niemowlaka są kwestie bezpieczeństwa. Ręcznik z kapturkiem jak każdy przedmiot oddany do użytku przez dzieci powinien spełniać normy i posiadać wymagane atesty. Dzięki temu rodzic ma pewność, że skóra maluszka nie będzie narażona na kontakt z groźnymi substancjami.

Wybierz najlepszy ręcznik z kapturkiem dla swojego dziecka i ciesz się wspólnie spędzonym czasem.