Pękające naczynka widoczne pod skórą, zaczerwienienia i rumienie to trzy częste objawy cery nadwrażliwej. Tego typu skóra mocno reaguje na bodźce zewnętrzne takie jak czynniki atmosferyczne, kosmetyki czy dym papierosowy. Trzeba o nią szczególnie dbać, aby wyciszyć uciążliwe objawy.
Skąd się biorą pękające naczynka?
Niektórzy muszą niestety zmagać się z problemami skórnymi, które dotyczą skóry naczynkowej. Twarz wygląda nieatrakcyjnie. Jest usiana drobnymi pękającymi naczynkami, często staje się mocniej czerwona. Pękające naczynia włosowate to nie tylko wina genów czy zaburzonej gospodarki hormonalnej, ale też nieodpowiedniej diety, stresu i ogólnie złego trybu życia. Na tego typu skórę bardzo źle działają także używki, promienie słoneczne, sauna czy mroźne powietrze. Dopuszczenie do nadmiernego zaczerwienienia skóry powoduje nasilenie się objawów. Dlatego też tak bardzo należy uważać i mocniej zatroszczyć się o swoją skórę. Jest kilka podstawowych zasad, o których nie można zapomnieć.
Dobrej jakości kosmetyki odżywią i ochronią twarz przed wpływem szkodliwych czynników
Przede wszystkim trzeba zacząć od dobrej codziennej higieny skóry naczynkowej. Specjalistyczne preparaty takie jak redblocker krem, Palethrokrem czy Iwostin Capillin pomagają przywrócić świeży i zdrowy wygląd twarzy, eliminując zaczerwienienia i rumienie. Są to preparaty kojące i nawilżające, które stwarzają silną barierę ochronną. Najlepiej wybierać te, w których zawierają się składniki naturalne, np. wyciąg z kasztanowca czy miłorzębu japońskiego oraz witaminy C i A. Nie warto sięgać po takie kosmetyki, w których występuje alkohol. Będzie on podrażniał skórę i dodatkowo wysuszał.
Warto też skorzystać z różnych zabiegów, wpływających na poprawienie się stanu cery naczynkowej. Są to m.in. drenaż limfatyczny, jonoforeza czy lampa solux.
Dobrze zbilansowana dieta to także dobry sposób na cerę z problemami.
Wiadomo, że skóra musi być nie tylko odżywiana od zewnątrz, ale też od środka. Dlatego tak bardzo liczy się to, co jemy. Spora dawka witamin i minerałów dziennie to podstawa troski o cerę naczynkową. Przede wszystkim należy unikać alkoholu, szczególnie czerwonego wina, ostrych przypraw, słodyczy oraz tłuszczów zwierzęcych. Warto wzbogacić swój jadłospis o takie produkty, w których zawierają się zdrowe tłuszcze omega 3 oraz witaminy i minerały. Przydadzą się też herbatki ziołowe sporządzone np. ze skrzypu. Posiłki muszą być pełnowartościowe, wolne od żywności przetworzonej. Nie może w nich braknąć dobrego białka i węglowodanów. Warto też wzbogacić swoje menu o kapustę białą i czerwoną, które dobrze wpływają na kondycję skóry. Oprócz tego przy cerze naczynkowej polecane są też chude twarożki, ryby, orzechy oraz pieczywo pełnoziarniste.
Cera problemowa to ciągła walka o zdrowy wygląd. Oprócz diety, suplementów diety i dobrych kosmetyków trzeba zapewnić sobie codzienną dawkę ruchu na świeżym powietrzu w odpowiednich warunkach atmosferycznych. Po spacerze można zrobić sobie okład sporządzony na bazie siemienia lnianego. Skóra dotleni się i będzie lepiej wyglądać.