Kiedy chcemy obdarować naszych bliskich jakiś prezentem, często decydujemy się na rozwiązania praktyczne. I nasz wybór pada na ubrania. Jednak zakupienie ubrań to wcale nie taka prosta sprawa. Szczególnie jeżeli chcemy obdarować kilka osób i nie chcemy zmarnować pieniędzy. Co zatem pomoże nam podjąć rozsądne decyzje?

Warto zacząć od zrobienia listy osób, dla których kupujemy prezenty. Następnie należy oszacować, ile pieniędzy możemy na taki prezent przeznaczyć. Później możemy zastanowić się, jaki prezent będzie nadawał się dla danej osoby i czy zmieści się w naszym budżecie. Pod uwagę musimy wziąć przede wszystkim to, dla kogo kupujemy prezent, co dana osoba lubi, jaki ma styl i co może być jej potrzebne.

Jeżeli mamy trochę więcej czasu i nie jest to prezent kupowany na ostatnią chwilę, możemy poszukać jakiś sensownych promocji. Warto korzystać z newsletterów i regularnie sprawdzać, jakie oferty przygotowują firmy odzieżowe.

Wyjątkowo przemyślane muszą być decyzje związane z kupnem ubrań dla dzieci. Dlaczego? Otóż ubrania dla dzieci, zwłaszcza tych najmniejszych są bardzo drogie. I gdybyśmy kupowali je pod wpływem emocji, to moglibyśmy wydać naprawdę sporo pieniędzy. A trzeba być realistami – przecież dzieci za pół roku z nich wyrosną.

Nawet jeżeli wybierzemy już jakąś konkretną rzecz, warto poczekać chwilę z zakupem. Najpierw skorzystajmy z porównywarek cenowych i sprawdźmy czy nie jest ona dostępna w innym sklepie, ale taniej.

I ostatnia istotna kwestia – nie należy wyrzucać paragonów i metek. Jeżeli zakup będzie nietrafiony, mamy możliwość oddania lub wymienienia towaru.