siedzisko pod prysznic

Remont łazienki wymaga nie tylko pomysłu i czasu, ale przede wszystkim pieniędzy. Należy wszystko dokładnie przemyśleć, a w przypadku wątpliwości warto skorzystać z pomocy, jaką oferują architekci i dekoratorzy wnętrz. Myć się na stojąco, albo położyć się w komfortowe wannie? Warto dowiedzieć się, która opcja sprawdzi się najlepiej.

Jak wyposażyć łazienkę w trakcie remontu – lepsza wanna czy prysznic?

Siedzisko pod prysznic można wykorzystać w każdej wannie oraz kabinie prysznicowej, dlatego jego nabycie nie powinno rodzić niczyich wątpliwości. Wybór powinien zostać uwarunkowany przede wszystkim preferencjami oraz potrzebami użytkowników. Kluczową rolę odgrywają także gabaryty łazienki.

Wanna umożliwia relaksowanie się i to jej największa zaleta. Długa kąpiel w połączeniu z aromatycznymi olejkami oraz świeczkami po ciężkim dniu w pracy działa odprężająco i pozwala zapomnieć o wszystkich problemach i zmartwieniach. Można kąpać się w towarzystwie relaksującej muzyki, książki, albo lampki wina – oczywiście według osobistych preferencji. Siedzisko pod prysznic wykorzystuje się także w wannie i stanowi ułatwienie dla osób starszych, które nie są tak sprawne pod względem fizycznym, jak ludzi młodzi. W ich przypadku wanna ułatwia korzystanie z kąpieli leczniczych, które poprawiają stan zdrowia i jednocześnie ułatwiają normalne funkcjonowanie. To także domowe Spa, w którym można wykonać wiele zabiegów upiększających, regenerujących (używa się do tego ziół oraz bardzo cennych naturalnych olejków). Trudno wyobrazić sobie łazienkę bez wanny w domu, gdzie mieszkają małe dzieci. Nie tylko ułatwia zachowanie czystości, ale jednocześnie daje maluchom frajdę i pomaga rozwijać zmysły.

Siedzisko pod prysznic wykorzystują przede wszystkim osoby przywiązujące sporą uwagę do ekologii i ekonomicznego podejścia do prowadzenia domu. Z wiadomych przyczyn zużywa się zdecydowanie mniej wody, gdyż brany o poranku, czy wieczorem prysznic nie zajmuje wiele czasu i pozwala na szybkie zebranie się do pracy, albo wyjścia z dziećmi. Z tego względu osoby, które kontrolują swoje wydatki mogą włączać i wyłączać lejącą się wodę, dzięki czemu nie używa się jej tak dużo. Prysznic posiada jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, a mianowicie sprawia, że cały brud i pot spływa z ciała, czyli jest to metoda bardziej higieniczna, jeśli porównać do wanny (zanieczyszczenia ponownie osadzają się na ciele).

Wybór prysznica, czy wanny w domowej łazience nie należy do najłatwiejszych, dlatego warto skoncentrować się na wszystkich cechach, a jeśli to możliwe – zamontować zarówno jedno, jak i drugie.