Klasyka jest zawsze w modzie, szczególnie jeśli chodzi o trendy w urządzaniu wnętrz. Nie tylko meble i dekor, ale też żyrandole klasyczne mają swój renesans i znajdują swoje miejsce w różnych aranżacjach. Dobrze zaadaptują się jednakowo w czystym klasycznym wystroju, ale też we wnętrzach minimalistycznych, skandynawskich, vintage czy loftowych.

Nowoczesna klasyka to bardzo ciekawy trend wnętrzarski tzw. modern classic. Charakteryzuje się on połączeniem tego co dawne z tym, co nowoczesne. Efekt jest bardzo ciekawy i nietuzinkowy, bo powstaje produkt klasyczny mający nową jakość. Sygnalizują się w nim nowe trendy i innowacyjne technologie produkcji. Unikalne połączenie materiałów w jedną całość, np. szkła z metalem czy drewna z tworzywem sztucznym daje niezwykłe efekty.

Żyrandol klasyczny w sklepowej ofercie

Wśród oferowanych przez nas produktów znajdują się żyrandole klasyczne, mające ciekawą kolorystykę i kształt. Są to modele o prostej formie, ale znajdują się też takie o bardziej wyszukanej formie. Nie brakuje więc oświetlenia nawiązującego kształtem kloszy do dawnych poczciwych lamp, czyli owalnych lub stożkowych. Obok nich są jednak żyrandole klasyczne z mocniejszym rysem wytworności i nowoczesności. Kaskadowo spływające kryształki czy patynowe blaszki lub eleganckie wiszące lampy z dużymi transparentnymi kloszami to tylko niewielka część naszej oferty.

Jeśli chcesz, aby żyrandol klasyczny wpisał się w tło wnętrza o stonowanych barwach i utrzymanego spokojnej aranżacji, wybierz proste formy. Proponujemy te o prostokątnych prześwitujących kloszach, które nawet przy zgaszonym świetle prezentują się zjawiskowo. Eleganckie, estetyczne i proste – takie właśnie są wyżej wspomniane modele.

Żyrandol klasyczny w wydaniu loftowym – sprawdź to z nami!

Ostatnio na rynku oświetleniowym pojawia się coraz więcej oświetlenia w stylu industrialnym i vintage. Są to lampy, które nawiązują swoją formą i kolorystyką do dawnych pofabrycznych pomieszczeń, w których prym wiodła surowość i minimalizm. W naszej ofercie znajdziesz żyrandole klasyczne wykonane w takim stylu, a jednocześnie z akcentami klasycznymi. Oferujemy m.in. lampy wiszące na grubszych lub cieńszych łańcuchach. Dużym powodzeniem cieszą się też industrialne żyrandole klasyczne z odkrytymi żarówkami przypominającymi świeczki. W połączeniu z patynowym, złotym lub czarnym wybarwieniem wyglądają bardzo oryginalnie.

Bardzo ciekawie wyglądają też lampy otoczone naturalnym włóknem. Sznurek okalający metalowy klosz z widoczną za nim żarówką wygląda efekciarsko i bardzo designersko. Taka lampa będzie pasowała do różnych aranżacji, nie tylko czysto klasycznych i loftowych. Wcale nie musisz urządzać całego wnętrza mocno surowo, ale jedynie delikatnie zaakcentować styl industrialny za pomocą detali. Może to być właśnie żyrandol klasyczny z elementami loftu lub jakiś ozdobny dekor.

Żyrandol klasyczny w blasku kryształków

Jeżeli szukasz wyjątkowego oświetlenia do swojego domu, żyrandole klasyczne ozdobione kryształkami mogą cię mocno zaintrygować. Mieniące się w świetle kryształki czy posrebrzane elementy metalu wyglądają bardzo oryginale i przyciągają spojrzenia. Nawet przy zgaszonym świetle można zauważyć delikatną grę światła łamiącego się na liczne refleksy. Montując taki żyrandol klasyczny w sypialni czy w kuchni, nadasz tym wnętrzom jeszcze większej przytulności i spokoju. Natomiast w salonie można sobie pozwolić na bardziej efekciarskie rozwiązania. W naszej ofercie znajdziesz rozłożysty żyrandol klasyczny z kaskadowo spływającymi kryształkami czy patynowymi blaszkami. Ich układ i kształt kloszy jest bardzo duży, dzięki czemu zawsze dopasujesz żyrandol klasyczny do konkretnej aranżacji.

Żyrandol klasyczny to nie wszystko

Aranżacja wnętrza klasycznego wymaga również ogromu pracy i zmysłu dekoratorskiego. Nie można zapominać o tym, aby oświetlenie komponowało się z dekorem i kolorystyką ścian lub podłóg. Meble są również niezwykle istotne. Czasami wystarczy tylko jedna dekoracja ścienna, aby podkreślić styl wnętrza i korespondencję z oświetleniem. Może to być ozdobna rama obrazu, np. wykonana z drewna lub posrebrzana. Elegancka papierośnica czy szklana karafka mieniąca się w promieniach słońca to również ciekawe dodatki, które jeszcze mocniej podkreślą charakter stylistyczny aranżacji.