Small ceramic box with gold jewelry in it on white background, macro

Wybór dilera metali szlachetnych może nie być trudnym zadaniem, jeśli tylko będziemy się trzymać kilku wskazówek. Przede wszystkim powinniśmy wybrać zaufanego dostawcę, czyli takiego, który ma ugruntowaną pozycję na rynku, istnieje na nim dłuższy czas i ma dobre opinie. Dobrze by było gdyby firma taka miała oddział w pobliżu miejsca naszego zamieszkania. Dzięki temu możemy zakupić złoto lub srebro anonimowo. Należy pamiętać, że takie zakupy mogą się odbyć do kwoty 15000 euro. Dodatkowo pamiętajmy, że złoto inwestycyjne zwolnione jest z podatku Vat (w przeciwieństwie do srebra), nie obejmuje go podatek belki, czy podatek dochodowy (nie możemy sprzedać złota przez co najmniej 6 miesięcy). To czego powinniśmy się wystrzegać przy zakupie surowców to zakupy w firmach, które działają tylko w sieci.

Jak wybrać produkt?

Warto skupić się na sztabkach i monetach ważących co najmniej 1 uncję. 1 uncja to 31, 1 gram. 1 uncjowa srebrna moneta i cięższa okaże się najlepsza. 1 uncjowe monety są najbardziej popularne dzięki czemu najłatwiej je sprzedać gdy zajdzie taka potrzeba. Unikajmy monet o wartości kolekcjonerskiej i numizmatycznej. Niedobrym pomysłem są też kolekcje limitowane, które są droższe od metalu szlachetnego w nich zawartym. Najpopularniejsze monety ze złota: Kanadyjski liść klonowy, amerykański orzeł, australijski kangur czy krugerrand, Jeśli chodzi o srebrne monety, które warte są uwagi należy wymienić: Australijski kangur, wiedeńskich filharmoników, amerykańskiego orła czy bardzo popularny kanadyjki liść klonowy. Większość z tych monet jesteśmy w stanie kupić u dobrego dilera, metali szlachetnych

Na co uważać?

Cena złota i srebra może w krótkim terminie dość mocno się wahać. Z tego powodu ważne jest byśmy mogli produkt zakupić od ręki w trakcie przykładowo spadku cen metali szlachetnych gdyż takie spadki są bardzo krótkotrwałe. Bardzo ważne jest wyrażenie gotowości do odkupu naszego złota czy srebra. Świadczy to o tym, że jest on pewny swojego produktu a także ułatwi nam sprzedaż w przyszłości. Dzięki temu nie będziemy musieli szukać klienta indywidualnego na nasz produkt. W związku z tym szukajmy dilera, który ma silną pozycję na rynku z profesjonalną obsługą oraz dużą ilością oddziałów.